.

RC Recenze: Angličtina pro samouky

16. září 2012 v 10:50 | Briannag |  RC Recenze

Přehledné i pro naprosté začátečníky

Kniha: Angličtina pro samouky + CD s MP3
Autor: Iva Dostálová, Šárka Zelenková, James Brown
Díl: -
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Žánr: učebnice
Doporučený věk: Bez omezení


Anotace: Naučte se anglicky s humorem!
S Paddym, Lindou a jejich přáteli si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy anglické gramatiky. Díky CD ve formátu MP3 si poradíte i s anglickou výslovností. Jednoduchá struktura této moderní učebnice je ideální nejen pro samouky.

Hodnocení obálky: Celá obálka je bílá. V pravém horním rohu je vidět anglická vlajka a v levém dolní CD, barva nadpisu učebnice (červená a modrá) společně s bílým pozadím opět odkazuje na anglickou vlajku. Tahle obálka se mi moc líbí, protože je hned na první pohled jasné, o co jde. Bílá, modrá červená a v rohu anglická vlajka - naprosto výstižné, takže uděluji 4,5/5. Půlku bodu jsem strhla za to, že do pozadí nadpisu by se mi líbil ještě nějaký typický obrázek pro Anglii. Tower, Big Ben apod.

Obsah: Celá učebnice je rozdělena do patnácti lekcí. Každá lekce je pak tvořena čtecí částí, přehledem gramatiky, slovíčky a dalším čtením. Ke knize se dodává CD s MP3 nahrávkami, kde si můžete procvičit výslovnost většiny textu, co se v dané lekci vyskytuje. Na konci knihy na vás pak ještě čekají nepravidelná slovesa, anglicko-český slovník a klíč.

Hodnocení:Na tuto knížku jsem byla zvědavá, protože je to první učebnice, na kterou píšu recenzi a byla jsem zvědavá, jaká bude a… nezklamala mě.

  • Na knížce oceňuji zejména její úžasnou přehlednost a pěkné grafické zpracování. Uvnitř je knížka zvýrazněná ve světlých odstínech červené a modré, které se vyskytují už na obálce. Opravdu přehledná učebnice, která se vždy hodí.
  • Musím říct, že mi poměrně vadila měkká vazba knížky. Je hodně křehká a CD co je nalepené na přední straně hned po otevření pomačká přední stránku.

Závěr: Mám v ruce velmi pěknou, přehledně udělanou učebnici angličtiny, kterou využijí nejen samouci a začátečníci, ale i lidé, kteří potřebují mít při ruce přehled anglické gramatiky. Já osobně oceňuji zejména přehled anglických časů, v kterých mám i po letech učení "guláš."

75%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.

Zdroj obrázků a anotace: nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama