.

RC Recenze: Upíří deníky #3 - Zášť

29. října 2012 v 19:37 | Briannag |  RC Recenze

Damon a Stefan bok po boku… Že by znamení blížícího se konce světa?

Kniha: Upíří deníky - Zášť Upíří deníky – Zášť
Autor: L. J. Smith
Díl: 3
Vydáno: 2010
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 240
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+Anotace:
"...Děsivá síla plná zášti napadla naše město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokážou se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku proti něčemu ještě hrozivějšímu, nežjsou oni sami? A dokážu to já?"
Autorka - L. J. Smith: Lisa Jene Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.

Hodnocení obálky:Obálka knih je typická pro celou sérii. Opět je na ní půlka obličeje některého z hrdinů knihy. Tentokrát to vyhrála Elena. Mám ale pocit, že se jedná o jinou modelku, než která se fotila na obálku druhého dílu. Když nad tím tak přemýšlím, možná to není Elena a jestli ne, tak uděluji 5/5 protože přesně takhle jsem si ji představovala.

Obsah:Jak je pro L. J. smith už typické, tento díl začíná přesně v momentě, kde předchozí skončil. Elena přežila onu nehodu a vydala se za zvuky boje, které ji přivedly k vědomí. Jenže ačkoliv přežila, živá vlastně není. Vyměnila si s bratry Salvatorovými příliš mnoho krve a stala se z ní upírka. Zmatená a dezorientovaná se setkává se Setafem a Damonem. Trvá pár dní než se vše vrátí do normálu. Pro smrtelníky je mrtvá a jen z povzdálí pozoruje svou rodinu a podivné události, které se dějí ve městě. Zdá se, že se zvířata zbláznila a začala napadat své majitele. A nehoda, která způsobila Eleninu přeměnu, nebyla nehodou.

"Vyprávěla jim o síle, která ji pronásledovala na mostě, o pocitu, který měla z těch psů…"

Ve městě je nová, děsivá síla a je jen otázkou čí život si její přítomnost vyžádá…

Hodnocení:Knížka byla pěkná, ale když to srovnám s předchozími díly, tak se mi líbila zatím nejméně. Na můj vkus to bylo příliš chaotické a nervy beroucí, prostě příliš drastické. Velmi zajímavý je konec, ten mě vážně zaujal.
  • Elenino znovu zrození
  • Damon
  • Příliš mnoho napětí a nejistot

Závěr: Tenhle díl není obzvláště výjimečný. Patří ale do série a já jsem velmi ráda, že jsem si ho přečetla, protože je to nepostradatelná část celé série. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, který nás posune dál v příběhu téhle úžasné knižní série.

70 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho máte raději?

Damona
Stefana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama