.

RC Recenze: 100 korálkových květin, přívěsků a drobností

4. prosince 2012 v 8:12 | Briannag |  RC Recenze

100 korálkových květin, přívěsků a drobností

Kniha: 100 korálkových květin, přívěsků a drobností 100 korálkových květin, přívěsků a drobností
Autor: Amanda Brooke Murr-Hinsonová
Díl: -
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 128
Žánr: pro šikovné ruce
Doporučený věk: bez omezeníAnotace:
Z korálků si můžete vyrobit úplněvšechno. Nepřebernou řadu překrásných motivů pro radost. Je libo dortíky, ovoce, bižuterii, květiny, zvířátka nebo pohádkové postavičky? S touhle báječnou knihou budete umět vytvořit, nač si vzpomenete. Miniaturní čajový servis, lesní scenerii, přímořskou idylku i vánoční atmosféru. A samozřejmě spoustu dárků pro zamilované a dalších úžasných věcí. Je to jednoduché. Podle podrobných návodů a názorných vyobrazení to svede úplně každý. Korálková říše zkrátka čeká jen na vás a na to, až se necháte okouzlit jejím půvabem a romantikou.
Někteří přežijí. Jiní zemřou. Všichni jsme propojeni.

Autorka - Amanda Brooke Murr-Hinsonová: Korálkováním se zabývá déle než 10 let a v roce 2008 si otevřela internetový obchod. Její korálkové vzory se objevily i na jiných místech například Make Jewellery, Crafts Beautiful apod.

Hodnocení obálky: Obálka se mi zalíbila na první pohled. Jsou na ní ukázky drobností, jejichž návody najdeme uvnitř. Formát knížky je trochu nestandardní, ale to ničemu nevadí a kniha tak získává 4/5.

Obsah:Kniha je dělena do několika částí. Hned na začátku nás čeká seznámení s druhy korálků, barevným spektrem, drátky a dalšími materiály. Opomenuty nejsou ani nástroje a základní techniky. Pak následuje velmi pěkně provedený vzorník, na několika stránkách máme fotky výrobků a u nich čísla stránek, na kterých najdeme návod na jejich vyrobení, z toho bych ráda vyzdvihla strany 32 a 33, kde jsou ukázky květin, které považuju za zlatý hřeb knihy. V třetí, největší části už jsou konkrétní návody a na závěr přehledný rejstřík.

Hodnocení:Kniha je velmi pěkně a přehledně provedená. Ze všeho nejvíce mne nadchly návody květin, protože květiny z korálků považuju za nádhernou věc. Návody jsou snadno srozumitelné.

  • Velmi se mi líbí počáteční přehled výrobků, které jsou umístěny na vyšívaném podkladu
  • Některé výrobky mi přijdou k ničemu

Závěr: Jsem velmi ráda, že se mi kniha 100 korálkových květin, přívěsků a drobností dostala do rukou. Je pěkně zpracovaná a já se nemůžu dočkat, kdy se dostanu k tomu, abych si z ní něco vyrobila. To na co se chystám, může být malý tip pro vás: moc ráda bych si udělala pár motýlků a broučků a připnula si je na záclonu. Špatný by nebyl ani věnec z korálkových květin, přičemž bych vyrobené květiny "uvila" stejným způsobem jako bych vila věnec z např. živých pampelišek. Mohla by to být perfektní jarní dekorace.

75 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Metafora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama