.

RC Recenze: Upíří deníky - Návrat

25. prosince 2012 v 17:11 | Briannag |  RC Recenze
Ze Stefana se stal už velký chlapec a Elena se vrátila mezi živé…

Kniha: Upíří deníky - Návrat
Autor: L. J. Smith
Díl: 5
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 224
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+Anotace:
Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?

Autorka - L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.

Hodnocení obálky:Z obálky na nás koukají tváře Eleny a Stefana. Design se ničím neliší od předchozích knih edice a získává ode mne 3/5.

Obsah:Ač se to zdá neuvěřitelné, vypadá to, že Elena má více životů než Garfiel a znovu se vrátila mezi živé. Sice není úplně ve své kůži, ale žije. Zato s Caroline se cosi děje a vypadá to, že zase v něčem lítá. V maléru se ocitá i Damon, zdá se že se našlo něco, co se dokáže dostat pod kůži i jednomu z nejsilnějších upírů ....

Hodnocení:Ohh, znáte někdo nechutnější slovo než "lásečko"? Když jsem to viděla, málem jsem běžela zvracet. Fujtajksl!!! Pátý díl Upířích deníků je zatím dílem nejslabším. Celkově byl takový zmatený a nejasný. Docela mě i mrzelo, že tento díl se nijak zvlášť nezabýval city Stefana, Eleny a Damona, protože to je přece to hlavní oč v Upířích denících běží a navíc tady ani nedošlo k nějaké větší zápletce a jejímu dramatickému rozuzlení, jako v předchozích dílech…

"Stefan je mrtvý se vším všudy - ale je mrtvý už stovky let. A je pravda, že je upír, ale nazývat ho démonem, bylo jako prohlašovat o víle Zvoněnce, že je ozbrojená a nebezpečná.."
Tak tahle věta mě vážně rozsekala… :-)

  • Elena znovu žije.
  • Zmatenost a málo děje.

Závěr: I když byl tento díl rozhodně dosud nejslabším, nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další. V tuto chvíli jsem totiž naprosto propadlá seriálu Upířích deníků a hrozně se mi líbí vzájemně srovnávat knihy a seriál. Ráda bych ještě podotkla, že jsem velmi citlivá na převádění knih do filmové podoby, protože to většinou končí špatně. Nicméně, i když se seriál Upíří deníky nedrží knižní předlohy, děj je v podstatě už úplně někde jinde, je to skvělý, báječný seriál, který se knihám nejen vyrovná, ale dokonce je i předčí, což jsem skutečně zažila poprvé. Mimochodem jestli jsem to pochopila správně, tak seriál Upíří deníky vznikl na základě knih Upíří deníky. A na základě seriálu Upíří deníky vznikly knihy Stefanovi deníky. Je to zamotané, ale skvělé, nemůžu se dočkat až se dostanu ke čtení Stefanových deníků...!

65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho máte raději?

Damona
Stefana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama