.

RC Recenze: Strašná nádhera

28. ledna 2013 v 13:58 | Briannag |  RC Recenze

S humorem jde všechno líp

Kniha: Strašná nádhera
Autor: Halina Pawlovská
Díl: -
Vydáno: 2012
Nakladatelství: motto
Počet stran: 176
Žánr: povídky ze života
Doporučený věk: bez omezeníAnotace:

Nová kniha povídek známé spisovatelky, scénáristky a moderátorky vypráví o tom, že touha po lásce nesouvisí s věkem. Pořád totižplatí, že láska je ze všeho nejdůležitější, a že když se v mužských očích náhodou objeví jiskra, je neodpustitelným hříchem ji zdusit!

Autorka Halina Pawlovská: Narodila se roku 1955. Jejím otcem byl ukrajinský básník. Vystudovala scénáristku a drama na FAMU. Je vdaná a má dvě děti. Pracovala jako šéfredaktorka, moderátorka, založila vlastní časopis Šťastný Jim a také časopis Glanc. Za svá literární díla obdržela řadu cen. Například v roce 1994 dostala Českého lva v kategorii Nejlepší scénář za film Díky za každé nové ráno.

Hodnocení obálky:Obálka zaujme na první pohled svou barevností, zelená, fialová, oranžová a červená to jsou barvy, které jí dominují, ale rozhodně nejsou jediné, které se na obálce vyskytují. Celek ale působí na můj vkus poněkud divoce a ani obrázek se mi dvakrát nelíbí, takže uděluji 3/5.

Obsah:Knížka se skládá z 35 povídek, které na sebe nenavazují, ale spojuje je postava vypravěčky - autorky. Na autorce se mi hodně líbí její svérázný ironický humor, člověka, kterého už jen tak něco nepřekvapí. Který už ledacos zažil, namlátil si, poučil se a teď už se tomu jen směje. Pro srandu jsou mu i pitomci, kteří ještě nepřišli na to, co je v životě skutečně důležité a vytrvale se honí za nesmysly.

Hodnocení:Většina povídek pojednávala o životě. Různé trapasy, radosti a milostné zážitky, tím vším stránky jen přetékají. A když se podíváte pozorně, najdete mezi tím i velký kus životního moudra, který si zapamatujte, protože jednou se Vám určitě bude hodit.

  • autorčin humor
  • občas mě hrozně dráždilo, jak autorka doporučuje ať určitě navštívíme tahle města v Itálii a tamta ve Francii, ať ochutnáme tuhle delikatesu a koupíme si tohle… a já si zatím lámu hlavu, jak zaplatím další měsíc na koleji…

Závěr: Kniha ideální na nějaké odpoledne, kdy se Vám nic nechce a rádi byste se zabavili, pobavili a zasmáli. Autorka je mi sympatická a její povídky také, takže ji mohu směle doporučit všem čtenářkám a možná i čtenářům.

65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji knihkupectví Martinus.

Zdroj obrázku a anotace: knihkupectví Martinus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kane Kane | Web | 28. ledna 2013 v 17:13 | Reagovat

Od této autorky jsem četla zatím jen jednu knihu (Díky za každé nové ráno), její styl není nic pro mě, takže se na tuto knihu nijak zvlášť nechystám, ale určitě je to pěkné čtení. :)

2 briannag briannag | Web | 3. února 2013 v 15:45 | Reagovat

Žádný zázrak to není, ale docela to jde :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama