.

RC Recenze: Zvířátka z korálků

26. ledna 2013 v 19:03 | Briannag |  RC Recenze

Malá ZOO pro okrasu i pro pobavení

Kniha: Zvířátka z korálků Zvířátka z korálků
Autor: Isabelle Kassap-Scellierová
Díl: -
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 47
Žánr: pro šikovné ruce
Doporučený věk: bez omezeníAnotace:
Nádherná, všemi barvami zářící trojrozměrná zvířátka vás nejen potěší, ale také udiví. Jsou totiž úplně jakoživá.
Na stránkách téhle roztomilé "ZOO" najdete 46 originálních předloh, podle nichžmůžete díky podrobnému popisu, přesným schématům a množství barevných fotografií snadno postupovat.
Svoje výtvory můžete nosit pro okrasu na zipu, jako přívěšek na mobilu nebo na klíčích, ale také jako nápaditou bižuterii. Kromě toho mohou sloužit jednoduše jako dekorativní předměty a dárečky, které udělají radost nejen svým tvůrcům, ale i obdarovaným.

Autorka - Isabelle Kassap-Scellierová: Francouzská autorka rukodělných příruček.V Čechách jí zatím vyšla jen jedna kniha - Zvířátka z korálků.

Hodnocení obálky: Na obálce, jak už u podobných publikací bývá zvykem, je ukázka několika výrobků, které se můžete s pomocí knihy naučit vytvořit. Barevně je obálka laděna do bílé a modré, bylo by to fajn a pěkné, kdyby tu nebyl jeden detail. V prostředku mezi opičkou a beruškou je jasně znát hranice mezi tmavější a světlejší částí obálky. Tipla bych, že to rozhodně nebyl úmysl a myslím si, že je docela škoda, že si to autor obálky nepohlídal…

Obsah:V knize najdete návod na 46 korálkových zvířátek, které si můžete vyrobit, jen pomocí korálků a drátků. Návody jsou velmi přehledné, takže je kniha vhodná jak pro naprosté začátečníky, tak pro děti.

Hodnocení:Kniha je velmi pěkně zpracována. Musím se přiznat, že pro podobné rukodělné publikace mám opravdu slabost. Korálky byly úplně první ruční práce, do kterých jsem se kdy pustila a do dnes si ráda něco pěkného vyrobím.

  • na konci je přehledný obsah, okolo kterého jsou vidět další ukázky výtvorů

  • tentokráte mne žádné mínus nenapadá, ale pokud musím opravdu něco najít, tak knížka mohla být tlustší, ale to je opravdu jen "prkotina".

Závěr: Mile vytvořená publikace, která jistě potěší nejedno dítě, ale i dospělou začátečnici, která touží naučit se vytvářet krásná a roztomilá korálková zvířátka.

80 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Metafora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama