.

Meme: Interview s knihou #1

9. února 2013 v 21:28 | Briannag |  Interview s knihou

V horkém křesle vítám: Katniss Everdeen


Katniss je známá z knih Hunger games, od autorky Suzanne Collins. Katniss žije v oblasti Severní Ameriky v jednom z 13 krajů, kterým vládne hlavní město Kapitol. Život se Katniss změní v Den sklizně, kdy je její malá sestra Prim vybrána jako splátce a má být poslána do arény, kde by ji čekala jistá smrt. Katniss se však nabídne jako náhradník a její život nikdy nebude takový jaký býval....Katniss, všichni jsme byli skutečně dojatí, když jsi rozhodla vyměnit svůj život za život své sestry. Litovala jsi toho někdy? (Zejména k 3. dílu)?
Ne, nikdy jsem nelitovala a kdybych měla možnost udělám to znova. Pro Prim je tenhle svět příliš krutý, v aréně by neměla šanci. A já jsem ráda za každou minutu, kdy byla v bezpečí...

Mnoho lidí zaujal Hurikán. V odbě, kdy před oním nešťastným Dnem sklizně. Jak jsi Hurikána brala? Připouštěla sis, třeba někde v koutku duše, možnost, že by mezi Vámi vzniklo něco víc?

Mnoho lidí to možná překvapí, ale ne. Bylo mi šestnáct a snažila jsem se uživit svojí rodinu a přežít, takže jsem ještě neměla čas a ani chuť něco takového řešit. Je pravda, že Hurikán byl můj nejlepší přítel, takřka druhá má polovina... Když nad tím teď tak přemýšlím, možná někde v hloubi duše jsem očekávala naši společnou budoucnost. Nebylo v tom ale nic romantického, prostě jsem si jen nedokázala představit, že by jsme žili bez sebe, že by skončilo naše lovení a naše přátelství bylo utlumeno...

Katniss, kdyby jsi měla možnost vzkázat něco všem obyvatelům Kapitolu, ještě před tím, něž jste se shromáždili na náměstí, aby se vylosoval splátce. Co by to bylo?
Vzkázala bych jim, aby se dobře podívali do očí, každému z dětí co posílají do arény. Protože jejich nadšení, a podpora, právě to tam ty děti posílá. Kdyby obyvatelé Kapitolu vnímaly Hunger games, tak jak jsou, jako ohavná jatka dětí, v mnoha případech naprosto bezmocných, nic z toho by se nedělo. Ani prezident Snow by nezvládl vzbouření hlavního města. Ale oni nic. Pro ně to byl svátek. S nadšením přihlíželi, sázeli se.... Tak ať se dobře, podívají. Krev každého z těch dětí je na jejich rukou!


Já děkuju Katniss za její čas, ochotu a upřímnost při zodpovídání otázek. A snad ode mne nebude brát jako provokaci, protože to myslím upřímně, když jí popřeju: Ať ji stále doprovází štěstěna! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama