.

Meme: Interview s knihou #2 - Padesát odstínů temnoty

16. února 2013 v 10:00 | Briannag |  Interview s knihou

V horkém křesle vítám: Padesát odstínů temnoty


Dnes jsem se rozhodla vyzpovídat knihu Padesát odstínů temnoty od E. L. James. Jedná se o druhý díl Padesáti odstínů temnoty a obě dvě knížky budí velmi odlišné reakce, jedni ji milují druzí ji nenávidí. Já osbně se bez nejmenších pochyb řadím, do první kategorie. Kniha mne nadchla hrozně se mi líbila a její označování jako Porno pro maminky považuju za sprostou urážku. Co se týká erotiky, tak je jí tam jako v klasické knize z červené knihovny. A sadismus? Copak si nikdo nevšiml, že sice se tam o něm mluví, ale žádné detailní sadistické sexuální praktiky tam nikde popisované nejsou až na tu jednu s tím páskem... Takže Christian by sice rád, ale protože Ana nechce, tak to prostě nedělá...


Ahoj, ehm Kniho. (Tohle zní vážně divně). Děj tvé knhy je tak žhavý, že div nepodpálí stránky. Co si myslíš o rozdílných reakcích, které kniha vzbuzuje?

Tak já bych nejprve ráda podotkla, obsah původně vznikl jako fanfiction povídka na ságu Twilight. A vzbuzuje i stejné reakce. Jak jsi správně pozamenala, jedni mě milují, druzí mě nenávidí. Je to ale o tom, že spousta lidí, si přečte jen anotaci a už řve: Fuj, je tam sex! Fuj hlavní hrdina miluje BDSM praktiky a je to sadista (který sice hrdince nikdy skutečně neublížil)! Fuj,fuj, fuj! O tom, jak strašně hloupé je odsuzovat něco co jsem ani nečtl/a se tu bavit nebudeme. Kniha není jen o sexu je tu i děj, který spousta lidí právě pro ten sex odmítá vidět. Ana je hodně nejistá a nevinná. Christian je velice komplikovaný a neskutečně bohatý, ale trpí kvůli své minulosti. Dva naprosto odlišní lidé k sobě hledají cestu a postupně mění jeden druhého. Chtějí spolu být, ale musí překovat mnoho překážek.


Jsem ráda, že to říkáš, protože děj právě mnoho lidí přehlíží. Jak by sis přála, aby kniha skončila? Jsem si vědoma toho, že tvá odpověď je v podstatě jasná, ale zkus to trochu rozvést.

Samozřejmě chci, aby se Ana a Christian vzali a žili spolu a se svými šedookými dětmy v tom úžasném domě šťastně až do smrti. Ale myslím, že nám všem je jasné, že takhle jednoduché to asi nebude. A že Christian i Ana budou ještě muset překonat mnoho a mnoho překážek. Protože Christianovi jde někdo po krku, Ana trpí pocity méněcennosti (tím mi hrozně leze na nervy) a okolo je spousta lidí, kteří jim to přát nebudou a budou se snažit jim jejich vztah ze všech sil překazit. Každopádně počítám s happyendem.


Je něco, co bys svému obsahu vytkla. Něco co se nedá přehlédnout i když se ti líbi?

Určitě ano. Počet orgasmů, kterého hlavní hrdinka dosazuje je neskutečný, stejně tak jako erekční schopnosti Chrsitiana Greye, na druhou stranu Christian je "bůh", kniha je fikce, všichni jsme si toho vědomi, tak proč ne? Stejně tak, je to i s Christianovým volným časem, na to že se jedná o 27letého milionáře, který začínal od nuly ho má neuvěřitelně mnoho. A Anastasia, odmítnám uvěřit, že by někdo v 21letech mohl být tak neuvěřitelně nevědomý a nevzdělaný. Nevinný a naivní to ano, ale netušit co je BDSM apod., to už je v podstatě otázka všeobecného přehledu.


Já děkuju knize Padesát odstínů za jeí ochotu při zodpovídání otázek. Na závěr bych ráda poznamenala jedno. Padesát dostínů temnoty, Padesát odstínů šedi a Padesát odstínů 3. dílu nejsou knihy, které se snaží získat autorce nobelovku za literaturu. Jsou to knihy pro ty, kteří se chtějí odpoutat od reality a na chvíli zažít něco, co je v reálu nemožné. (Opravdu, dámy. Christian existuje jen na papíře, bohužel.) A všem, kteří mají s knihou problémy, označují ji za brak a odpad, apod.,bych ráda vzkázala jedno: "Jak je vidět, tak psí štěkání do nebe skutečně nedojde. Jak dokazují nejen miliony prodaných výtisků , ale i to, že se stala knihou roku. Je rozhodně více těch ,kteří jsou schopni pochopit, že knížka je určená k pobavení a přijmout to co kniha nabízí a ne ji odsuzovat za to, že nepřispívá k rozšiřování obzorů, poučení a podobně, jak asi od všech knih očekávají její upjatí kritici! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama