.

Deprese

5. března 2013 v 9:50 | Briannag |  Téma týdne
Winston Churchill jí říkal - moje kocovina. Jsem přesvědčena, že takovou kocovinu už zažil v životě snad každý. Pocit, kdy nic nemá smysl, vše se jeví beznadějně a možná, že nejlepší řešení ze všeho by bylo to tu prostě skončit.


Nezoufejte, jak už jsem říkala, tak takový pocit už má za sebou snad každý z nás a je potřeba to překonat. Moje zkušenost je taková, že vždy přepnu na "autopilota" funguju normálně, ale snažím se moc nepřemýšlet nedělat žádé závěry, prostě jen fungovat, případně si dělat drobné radosti ať koupí nového trička, nebo tím, že zůstanu celý den zalezlá v posteli a koukat na oblíbené sitcomy. Myslím, že v případě deprese jsou léky velmi přeceňované a jsem přesvědčena, že kdyby s tím šel člověk k doktorovi, tak asi každý by mu napsal antidepresiva a podobné preparáty, když nic jiného, tak třeba jen proto, aby, kdyby to člověk nezvládl, doktor mě v ruce papír, já jsem ho léčil, nepřehlédl jsem to a předepsal jsem lék.
Já si myslím, že pokud se nejedná o skutečně težké případy sebevrahů, tak by to člověk měl zvládnou svépomocí sám, protože nikdo Vás nezná tak dobře, jako se znáte vy a zase jste to jen vy kdo ví, co vám spolehlivě zvedne náladu. Tak než se uchýlíte k lékům, snažte se nejdříve trochu sami!

Ale zase na druhou stranu, někdy mohou být léky to jediné co se postaví mezi Vás a jednosměrnou jízdenkou na druhou stranu. Vyhýbání se léků je sice hezká věc a já já rozhodně podporuju, ale tak jako u všeho, je i v této záležitosti potřeba používat mozek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama