.

RC Recenze: Moderní šperky

21. dubna 2013 v 14:44 | Briannag |  RC Recenze

Inspirace k tvorbě originálních ozdob a šperků z netradičních materiálů

Kniha: Moderní šperky Moderní šperky
Autor: Vannetta Seecharranová
Díl: -
Vydáno: 2010
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 160
Žánr: pro šikovné ruce
Doporučený věk: bez omezeníAnotace:
Chcete mít zajímavé nevšední ozdoby, z obvyklých i neobvyklých materiálů, jaké v žádném obchodě nenajdete? Naučte se je vyrábět.
Seznámíme vás s potřebnými nástroji i postupy práce a poskytneme srozumitelné návody, s jejichž pomocí se šperkařem může stát opravdu každý. Korálky, kovy drahé i obyčejné, ale i pryskyřice, látka či papír se mohou stát tím, co zvýší váš půvab nebo jako dárek udělá radost přátelům.
Necháte-li se inspirovat barevnými fotografiemi, můžete si být jisti, že nikdy nebudete trpět nedostatkem nápadů.

Autorka - Vannetta Seecharranová: Korálkováním se zabývá déle než 10 let a v roce 2008 si otevřela internetový obchod. Její korálkové vzory se objevily i na jiných místech například Make Jewellery, Crafts Beautiful apod.

Hodnocení obálky: Na obálce se m líbí, fotky výrobků, se kterými se můžeme potkat na stránkách knihy. Celá obálka je hezky barevně sladěna, převažují barvy krémová, červená a zelená a dohromady to vypadá pěkně. Takže za mě je to 4/5.

Obsah:Kniha je do šesti kapitol. Na začátku narazíme na přehledný obsah, předmluvu a seznam pomůcek. Na konci knihy na nás pak čeká slovníček, rejstřík a poděkování. Na stránkách se setkáme s mnoha návody na různé extravagantní šperky a můžeme se naučit i speciální techniky k jejich výrobě.

Hodnocení:Na knize mě nejvíce zaujalo, co všechno se dá teoreticky doma vyrobit. Bohužel říkám teoreticky, protože pochybuju, že většinu z toho můžete zvládnout v běžných domácích podmínkách. Například já osobně doma nemám ani paličku z kůže, šperkařskou pilku, vypalovací pec a dokonce asi motorovou leštičku. Ale jsem si naprosto jistá, že pro někoho, kdo by se rád věnoval výrobě šperků na prodej třeba pro butiky nebo na internetu je tato knížka neocenitelná výchozí příručka.

  • Zajímavý náhled do tvorby šperků

  • Většina věcí není podle mého názoru doma proveditelná

Závěr: Knížka je rozhodně zajímává, ale doporučovala bych ji spíše lidem, kteří se chtějí navrhování šperků věnovat na profesionální úrovni, protože v domácích podmínkách považuju provedení většiny nápadů za takřka nemožné. Ale pohled na to jak šperky vznikají je rozhodně zajímavý.

50 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Metafora.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Metafora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarika Jarika | 11. prosince 2015 v 11:45 | Reagovat

Originální šperky, u kterých si můžete nechat vytvořit vlastní motiv

http://www.poisonbite.eu/cs/100-s-vlastnim-motivem

:-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama