.

RC Recenze: Postřehy z Ameriky

7. června 2013 v 20:46 | Briannag |  RC Recenze

Jak se žije v Americe

Kniha: Postřehy z Ameriky
Autor: Kateřina Charvátová
Díl: -
Vydáno: 2006
Nakladatelství: Krígl
Počet stran: 100
Žánr: "cestopis"
Doporučený věk: bez omezeníAnotace:
Autorka, univerzitní profesorka, vtipně popisuje dojmy z Filadelfie a i jiných států USA, kde spolu s manželem prožila celý rok.
"Amerika, jak jsem ji zatím viděla, je taková chudší a špinavější sestra západní Evropy". Ale zdaleka nejde pouze o kritiku této velmoci. Pochvalně se autorka zmiňuje např. o úrovni americké digitalizace, o amerických muzeích a akváriích…
No, posuďte prosím sami!
Autorka - Kateřina Charvátová: Jak už je zmíněno v anotaci, tak autorka je profesorkou na univerzitě, konkrétně přednáší na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity. Napsala už několik knih, zabývající se středověkou církevní historií.

Hodnocení obálky:Obálka sice žádný zázrak není, ale je mi na ní sympatické, že se jedná o koláž fotek z Ameriky. Sice působí poněkud přeplácaným dojmem, ale to příliš nevadí. Uděluji 3/5.

Obsah:Autorka a její manžel vyrazili na rok do Filadelfie. V knížce popisuje, jak se tam, žije, jací jsou lidé a přidává i dojmy a zážitky, které ji a manžela během roku potkaly.

Hodnocení:Já si nemůžu pomoc, ale na mě celá knížka dělá dojem, že autorčin manžel vyrazil za vzděláním a aby ona nevypadala, že se "jen tak fláká" napsala tuto knížečku. Při čtení mi přišlo, že není zvyklá psát tak, aby to bylo čtivé a že je znatelné, že má několik titulů, včetně profesorského a tudíž její popisy připomínaly nezáživná vědecká pojednání.

Závěr:. Na světě je nespočet cestopisů a jsou napsány podstatně lépe. Toto je něco mezi popisem cesty a deníkem, ale ani jedno nepřináší dostatek informací. Přesto si myslím, že pokud Vám bude dlouhá chvíle, vezmete za vděk i Postřehy z Ameriky.

40 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Krigl.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Krigl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama