.

RC Recenze: Temná akademie - Rozpolcení

17. června 2013 v 17:00 | Briannag |  RC Recenze

Šílenství je vždycky zlé…

Kniha: Temná akademie - Rozpolcení
Autor: Gabriella Poole
Díl: 3
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 286
Žánr: YA, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 13+Anotace:
Darkova akademie začíná nový semestr ve starobylém Instanbulu. Cassie je vznešeností města nadšená, nemá ale sílu na to, aby si pobyt pořádně užila. Musí si zvolit mezi privilegovaným světem Vyvolených a svými nejlepšími přáteli. Cassie stojí před osudovým rozhodnutím, které jí může změnit život jednou provždy. Mezitím se městem plíží vrah a podezření může padnout na kohokoliv...
Autorka - Gabriella Poole: Narodila se ve Skotsku v roce 1964. Celý život se snažila prosadit jako autorka, ale než se jí to povedlo, prošla množstvím zaměstnání. Pracovala jako moderátorka v rádiu, barmanka, uvaděčka v divadle a obchodní asistentka. Nějakou dobu dokonce žila na Barbadosu, kde se živila jako zpěvačka v irském baru. Později se ale vdala a společně se svým manželem a jejich dvojčaty se přestěhovala zpět do Skotska.

Hodnocení obálky:Obálka je vytvořena ve stejném stylu jako u předchozích dílů. Tentokrát je laděna do zelena ale v tentokrát obličeje a především oči patří chlapci i dívce. Ve spodní části obálky je pak ještě obraz města, které bych tipovala jako Istanbul. Uděluji 3/5.

Obsah:V novém školním roce se Darkova akademie přesunula do orientálního Istanbulu. Ale už od začátku školního roku je jasné, že tento rok bude ještě temnější než ten předchozí. Lidé z řad Vyvolených se začínají ztrácet a po čase jsou nalezeni mrtví. Navíc se ztratí i Ranjit a i když s ním Cassie nechodí, přesto má strach. Je možné, aby byl parchant Singh mrtvý?

Hodnocení:Tento díl byl hodně rozporuplný. Ze začátku mě knížka neskutečně nudila a vůbec se mi nechtělo ji číst, za polovinou ale události nabraly spád a závěrečná smršť událostí mi bohatě vynahradila nepovedený začátek.

Závěr: Žila jsem v domnění, že Temná akademie má být trilogie, ale po dočtení třetího dílu jsem přesvědčená, že bude ještě pokračování. Protože i když byl konec drastický, tak rozhodně situaci nedořešil a stále zbývá velká kupa otázek.

65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama