.

Romové

13. června 2013 v 17:37 | Briannag |  Téma týdne
Romové.
Asi všichni víme proč bylo zvoleno toto téma. V Čechách se narodili historicky první paterčata počatá přirozenou cestou a republikou zmítá závist. Dostali byt protože jsou to cikáni, ze stejného důvodu dostali i kočárek.. atd.


Ok, všichni víme, že většina "romů" žije na okraji společnosti, krade a vysává stát a když se ozve spravedlnost řvou rasismus, nemá smysl dělat, že to takhle není, je! Jenže není fér házet všechny do jednoho pytle. Mezi bílými obyvateli Čech (je možné že v 21. století se ještě lidé dělí na bílé a barevné?!) jsou zase zvířata co házejí zápalné lahve...
Je přece strašně hloupé posuzovat lidi podle barvy pleti nebo příslušení k etniku. Každý člověk je jiný a zaslouží si individuální posouzení.
Když se vrátíme zpět k případu paterčat... Lidé by si měli uvědomit následující:
Ti rodiče se o paterčata nesnažili, to za prvé! Za druhé, vzpomínám si, že když se před lety narodila čtyřčata rodina dostala nové velké auto, aby se vešli, pleny asi na rok zadarmo, kočárek a další a další věci a peníze. Porodné od státu, peníze od kraje atd, atd. a nikdo nic neřešil.
Ale tady se narodily paterčata "romům" tak se z toho hned bude dělat vysávání ekonomiky atd. Závistivci by si měli uvědomit, že spoustu věcí nedaroval stát, ale i soukromé fyzické osoby nebo firmy, které tak využily možnost se zviditelnit (ale tak proč ne, na tom nevidím nic špatného).
Největší rachot vyvolat ten byt. Musím přiznat, že mě to překvapilo z několika důvodů:
Že jim byl poskytnut větší byt to mi přijde v pořádku, ale nechápu proč jim byl poskytnut poměrně luxusní byt s dost vysokým nájmem (nájem je víc než otec dětí vydělá) to je přece hloupost a rodinku do dostane jen do potíží až nebudou moc nájem platit. Jsem naprosot přesvědčená, že normální třípokoják s normálním balkónem by bohatě stačil!
Na závěr bych ráda podotkla, že rodina působila bezproblémově. Otec pracoval, měli spolu asi pětileté dítě, takže jejich vztah trval myslím, že déle než 5 let... vypadají jako normální tuctoví obytelé ČR, pracují, platí daně... a tak by se na ně mělo pohlížet. Kdyby se paterčata narodila "bílému" (to je tak blbý označení) páru, nehledalo by tom tolik lidí nějakou levárnu a rozhodně by to nevzbudilo takovou závist a to mi přijde smutné.
V jednopokojáku se prostě o ty děti postrat nemohli, takže buď jim je mohl stát rovnou odebrat a nebo jim, jako každému normálnímu občanovi ČR pomoc. Takže je fajn, že alespoň občas stát svou funkci plní.
A ješště na úplný závěr. Označení romové používám hrozně nerada a považuji ho za hrozně pitomé. Kdyby to bylo na mě, tak se hlásím k označení cikáni, které má prostě historii. Vždyť cikánské tance apod. to je něco k čemu by se měli hrdě hlásit. Nechápu proč se zvolilo označení romové, jestli kvůli negativním asociacím, tak za to nemůže to označení ale lidé. Takže za pár let bude zakázané slovo romové a používat se bude zase další označení...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama