.

Srpen 2013

Osobnější blog

31. srpna 2013 v 17:06 | Briannag |  Ostatní

Víte, tak jsem přemýšlela a možná je na čase udělat blog trochu osobnější. Když jsem si ho zakládala, říkala jsem si, že o osobní blog nestojím, že už jsem svůj milovaný osobní blog měla a i když už na něj nepřispívám, mám ho dodnes a další už k ničemu nepotřebuji.

Pak jsem si to, ale rozmyslela. Tento blog mám už déle než rok a začala jsem ho mít celkem ráda a dospěla jsem k názoru, že by mohl zaplnit díru, která zůstala po mém prvním blogu.

Oh My Wishlist #9 - Drakie 2: Útěk

31. srpna 2013 v 16:24 | Briannag |  On my wishlist
Kniha: Drakie 2: Útěk
Autor: Sophie Jordanová
Díl: 2
Vydáno: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 288
Žánr: YA, romantika, fantasy
Doporučený věk: bez omezení

Anotace:
Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát?

Proč si jí chci pořídit: Druhý díl Jacindina příběhu (Drakie 2: Útěk) jsem s napětím vyhlížela a i když vyšel už téměř před půl rokem, bohužel se mi zatím nedostal do rukou, což mě velmi mrzí, protože, jak to vyplývá z anotace, bude opravdu co číst. V předchozím díle udělala Jacinda něco neuvěřitelného a podle mě i velmi sobeckého, prozradila tajemství svého drakijského kmene. Aby zachránila život jediného člověka Willa - vydala na pospas lovcům všechny vymírající drakije. Je jasné, že, mírně řečeno, v kmeni teď rozhodně nebude příliš populární a přesto se vrátí. Mě to přijde jako dost zajímavý děj, protože, podle mě si to zaslouží. Dokud neodhalila lovcům, že se Drakijové umí převtělovat, fandila jsem jí, ale potom, co je kvůli jedinému "člověku" Jacinda všechny zradila o moje sympatie přišla, přesto a možná právě proto si o jejím dalším osudu ráda počtu.


Knihu Drakie 2: Útěk si můžete zakoupit ZDE.Bylo nebylo #43 - Holka

29. srpna 2013 v 12:00 | Briannag |  Bylo nebylo
Název: HolkaZavřít okno
Autor: Angelika Klüssendorfová
Nakladatelství: Mladá fronta
První věta: "Vzduchem letí hovno, zavadí o větve lípy, trefí střechu projíždějícího autobusu, přistane na slamáku nějaké mladé ženy, rozpleskne se na chodníku."


Katherine Pierce

27. srpna 2013 v 19:48 | Briannag |  Ostatní
Víte, když se tak dívám na tohle video a zauvažuju nad seriálovou Katherine, kdo se může divit tomu, že je taková, jaká je? Sebrali jí dítě, aby si zachránila "život" musela se zabít a po té co toto všechno překonala zjistila, že záchranou svého života odsoudila všechny, které milovala na smrt. Hrozně se mi líbí závěr videa, kde naříká nad mrtvými těly své rodiny z toho hlasu je opravdu cítit bolest, která člověka vnitřně trhá na kusy.

Nina Dobrev je skutečně dobrá herečka.


Oh My Wishlist #8 - Čarodějka z Turlinghamu

27. srpna 2013 v 15:36 | Briannag |  On my wishlist
Kniha: Čarodějka z Turlinghamu
Autor: Ellie Boswellová
Díl: 1
Vydáno: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 204
Žánr: romantika, akční
Doporučený věk: 15+

Anotace:
Být dcerou ředitelky na Turlinghamské akademii není snadné. Sophie nespí ve škole, proto přijde o spoustu půlnočních večírků a nočních klepů. A když se objeví Katy, nová studentka, vypadá to, jako by snad očarovala všechny Sophiiny kamarádky! Katy sice není čarodějka, ale v Turlinghamu nějaká je. Katy pochází z rodiny lovců čarodějnic, jejichž prací je zastavit zlou magii. A Sophie se rozhodne jí pomoct - udělá cokoli, jen aby byla Katy pryč a její život se vrátil k normálu. Ale potom, co zjistí, už její život nikdy normální nebude!
(zdroj obrázku a anotace: nakladatelství CooBoo)

Proč si jí chci pořídit: Čarodějka z Turlinghamu mi přijde dost zajímavá, navíc vždy,m když začnu číst anotaci nemůžu si nezvpomenout na Harryho Pottera nejlepší knihu všech dob a ráda bych zjistila kromě školy čar a kozel mají knihy něco společného.


Knihu Čarodějka z Turlinghamu si můžete zakoupit ZDE.RC Recenze: Monument 14

26. srpna 2013 v 20:12 | Briannag |  RC Recenze

Jak přežít konec světa?

Kniha: Monument 14 Monument 14
Autor: Emmy Laybourne
Díl: 1
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 296
Žánr: dystopie
Doporučený věk: 15+


Bylo nebylo #42 - Komorník v podezření

22. srpna 2013 v 12:00 | Briannag |  Bylo nebylo
Název: Komorník v podezřeníZavřít okno
Autor: P. G. Wodehouse
Nakladatelství: Vyšehrad
První věta: "Jednoho červnového dopoledne rozmlouval Horace Appleby s Bourákem Evansem, když ho přišel navštívit někdejší chicagský psitolník Charlie Yost.


RC Recenze: Zlomená srdce

19. srpna 2013 v 20:43 | Briannag |  RC Recenze

Jak se léčí zlomená srdce?

Kniha: Zlomená srdce Zlomená srdce
Autor: Emma Garcia
Díl: -
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 392
Žánr: romantika
Doporučený věk: od 15 letRC Recenze: Zázraky se dějí

15. srpna 2013 v 22:01 | Briannag |  RC Recenze

Zajímavé a inspirující příběhy z praxe uznávaného regresního terapeuta

Kniha: Zázraky se dějí
Autor: Brian L. Weiss
Díl: -
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 416
Žánr: populárně naučná
Doporučený věk: bez omezení

Život

12. srpna 2013 v 19:00 | Briannag |  Téma týdne
Víte, co Vám povím? Miluji svůj život :-))