.

Oh My Wishlist #9 - Drakie 2: Útěk

31. srpna 2013 v 16:24 | Briannag |  On my wishlist
Kniha: Drakie 2: Útěk
Autor: Sophie Jordanová
Díl: 2
Vydáno: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 288
Žánr: YA, romantika, fantasy
Doporučený věk: bez omezení

Anotace:
Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát?

Proč si jí chci pořídit: Druhý díl Jacindina příběhu (Drakie 2: Útěk) jsem s napětím vyhlížela a i když vyšel už téměř před půl rokem, bohužel se mi zatím nedostal do rukou, což mě velmi mrzí, protože, jak to vyplývá z anotace, bude opravdu co číst. V předchozím díle udělala Jacinda něco neuvěřitelného a podle mě i velmi sobeckého, prozradila tajemství svého drakijského kmene. Aby zachránila život jediného člověka Willa - vydala na pospas lovcům všechny vymírající drakije. Je jasné, že, mírně řečeno, v kmeni teď rozhodně nebude příliš populární a přesto se vrátí. Mě to přijde jako dost zajímavý děj, protože, podle mě si to zaslouží. Dokud neodhalila lovcům, že se Drakijové umí převtělovat, fandila jsem jí, ale potom, co je kvůli jedinému "člověku" Jacinda všechny zradila o moje sympatie přišla, přesto a možná právě proto si o jejím dalším osudu ráda počtu.


Knihu Drakie 2: Útěk si můžete zakoupit ZDE.
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší knihy i knihy, které ještě nevyšly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama