.

Potrat

3. září 2013 v 13:44 | Briannag |  Téma týdne

Když jsem narazila na aktuální téma týdne, nemohla jsem si nevzpomenout na článek, který jsem na podobné téma kdysi napsala a stále s ním souhlasím. Je to už více než pět let, ale můj názor je stejný. Přesto kdybych článek měla psát dnes, zvolila bych asertivnější formu. Ale i když se tento článek hodně lidí asi dotkne, stojím si za ním!Na úvod Vám upřesním svůj názor. Jsem přesvědčena, že pokud se žena ví, že se jí narodí postižené děcko, má rozhodně právo na potrat. Rozhodně ale neuznávám a opovrhuji ženami, co jdou na potrat kvůli kariéře či postavě apod. ale i ony mají na potrat rozhodně právo. Jak by bylo Vám, kdybyste vyrůstali s pocitem, že vás matka považuje za to nejhorší ve svém životě? Potrat bývá často nejlepším rozhodnutím.

Takže teď k těm stránkám, dle těchto stránek by bylo nejlepší zbavit ženu svobodné volby, udělat z ní prostě nedobrovolnou, chovnou *zvíře si doplňte sami*
Žena má mít právo rozhodnout se, jestli dá nový život nebo nedá, ale to na těch stránkách rozhodně popírají. Zaveďme to tady jako v Polsku, znásilněná žena bude vychovávat dítě chlapa, co ji znásilnil, bude se na něj s obtížemi jen dívat, natož aby mu poskytla nějaký cit. Anebo si snad i láskyplný vztah vytvoří, matka se dokáže přenést nad to, kdo je otec dítěte, a šťastně si žijí, ovšem jen do té doby než otec/násilník vyleze z vězení a začne chtít kontakt s dítětem. Je přece otec, je to jeho dítě a on má na to právo. Matka se tak bude muset setkávat s člověkem, co ji znásilnil.
Nebo vážně nemocná matka čeká dítě a chce na potrat, protože jestli se její tělo vyčerpá těhotenstvím a potratem, tak se její nemoc vážně zhorší a ona např. oslepne.
Na potrat nemůže, je to proti bohu, tak se matka nedovolá, porodí dítě, oslepne. I kdyby si k dítěti našla vztah, to dítě si bude celý život klást za vinu, že kvůli němu nevidí, i když za to nemůže.
A můžeme jmenovat další a další zajímavosti k čemu nás pánbíčkáři tlačí. Je to jen jejich zaslepenost a já upřímně lituji dětí, které se jim narodí, neboť nebudou mít možnost řídit se zdravým rozumem ale přikázáními.
Budiž, je to jejich volba, ale ta nehorázná drzost se kterou nám cpou své přesvědčení a víru jako jediné správné je až neuvěřitelné. Níže jsem uvedla některé citace ze stránek Hnutí Pro život ČR, o.s. ukázky zde nejsou uvedeny za účelem obohacení se, ale za účelem upozornění na lživé informace, manipulaci a využívání náboženské přesvědčení.

Nejvíce mne rozčílily scestnosti typu:
"Sterilizace je umožněna oproti stávajícímu stavu na žádost podle § 17 (ZSZS), a to od 18 let. Dojde tak k rozšíření mrzačení především žen. "
Jaké mrzačení?! Mrzačení byla inkvizice, nošení žíněných košil, sebe mrskačství a mimo jiné i nucená těhotenství apod. To že se žena dobrovolně rozhodne, že nechce děti, je jen její volba.

"Některá z vyšetření v těhotenství jsou eugenická - slouží pouze k vyhledání postižených dětí aby mohli být usmrceny. Všichni rodiče by si měli uvědomit, že eugenická vyšetření nejsou povinni podstupovat a lze je jasným a rozhodným způsobem odmítnout. "
Jistě že nejsou povinni, klidně pak budou vymetat lavice v kostelech, libovat si jak je pán bůh miluje, když na ně uvalil takový kříž. A až dítě, které celý svůj krátký život trpělo bolestmi, nebo jen bezvládně leželo a nevnímalo, zemře, schovají se za frázi: "Bůh to tak chtěl"

"Antikoncepce vždy vnáší do styku lež - bezvýhradné intimní sdílení se není celé (odmítá se plodnost). "
Antikoncepce vnáší do styku důvěru, lidé spolu mohou žít v klidu a bez starosti, že budou mít dítě dříve než budou schopni se o něj postarat a zajistit mu fungující a harmonickou rodinu.

"Učí nezodpovědnosti za své sexuální chování - jako bychom chtěli bez omezení jist a netloustnout."
Jíst a netloustnou to chce spousta lidí a antikoncepce naopak učí zodpovědnosti, člověk si na ní musí vydělat, pravidelně ji brát…

"Degraduje často druhého na pouhý předmět rozkoše - navozuje tak ve vztahu rivalitu místo doplňování (kdo uzme více rozkoše)."
Myslím si, že normální člověk se jen těžko bude cítit degradovaný na pouhý předmět rozkoše, když jemu i partnerovi sex líbí a užívají si ho. A rivalita? Hloupost! V čem se liší sex, když člověk bere a nebere antikoncepci?? Opět, naprosto scestné!

"Navozuje strach z dětí - je třeba se před nimi chránit. Mění vztah k dítěti na vztah k nepříteli, který hrozí ujíst ze společného koláče."
Navozuje tak akorát strach z toho, že přivedeme na svět dítě, které nemáme šanci zajistit. Které bude trpět nedostatkem. A chráníme hlavně to dítě!

"Narozené děti připravuje o sourozenecké vazby a tím v další generaci i o příbuzenství širší rodiny."
Tohle je teprve pitomost. Jak nás může připravit o sourozenecké vazby to, že se sourozenec narodí po vysazení antikoncepce. Jestli se jedná o věkový rozdíl, tak v tom problém rozhodně nevidím. Děti pak mají jiné možnosti, než když jsou téměř stejně staré!

"Zákon zakazující potraty dával ženám více svobody a důstojnosti v praktickém životě. Chránil je před partnery, kteří chtěli ženu ponížit na předmět rozkoše a zároveň nechtěli nést odpovědnost a finanční dopady za zplozené dítě. V partnerském vztahu je žena tím slabším a to zvláště je-li pod vlivem prudkých hormonálních změn v počátku těhotenství a proto je lehčeji manipulovatelná."
Zákon zakazující potraty degradoval ženy na pouhé tupé nádoby, ze kterých padají v devíti popř. desíti měsíčních intervalech děti. Většina žen se partnerovým zájmem rozhodně necítí ponížena na předmět rozkoše, a pokud partner nechce nést odpovědnost za dítě, které si žena chce nechat tak tu máme testy DNA a alimenty. A že v partnerském vztahu je žena tím slabším???!! Kdo tuhle neuvěřitelnou, středověkou hloupost asi tak napsal?? Nebyl to křesťanský otec 7 dětí, s ženuškou tupou puťkou o inteligenci válečku na nudle?? Nebo to byla ona zmíněná puťka, kterou její pán, vládce a manžel chrání před nástrahami světa pomocí informační cenzury?!

"I když není jednoduché dítě adoptovat nebo přijmout do pěstounské péče, je to však dlouhodobě cesta mnohem šťastnější než umělé oplození. Je to cesta bez výčitek svědomí. Cesta štědrosti, cesta oběti, kterou jedinou se měří vyzrálá láska dávající smysl života. "
DLOUHODOBĚ ŠŤASTNĚJŠÍ!!! A v čem?! Máme dítě, ale nemáme jeho biologické rodiče, takže když dítě začne stonat, je podezření na dědičnou chorobu, budeme se koukat na to, jak se ztrácí čas hledáním biologických rodičů, zatímco nám dítě pomalu umírá před očima?? Jak by někdo mohl mít výčitky z umělého oplodnění? Co je špatného na tom, že chcete dítě z vlastního těla, které bude mít jednou třeba vaše oči a se kterým budete pravděpodobně pociťovat i takový ten soulad co se vytvoří při porodu. A že cesta štědrosti a oběti?? Už mi skutečně dochází slova, samozřejmě je velké gesto, když se pro druhého obětujete a dáte mu předost před sebou, ale platí to v situacích, kdy je to na místě. Pochybuji, že adoptované dítě bude nadšené pomyšlením že to byla od rodičů OBĚŤ a ne touha po dítěti co je přivedlo k adopci.

"Neexistuje žena, která by na potrat šla svobodně, ale podstupuje jej vždy ze strachu - z partnera, rodičů, zaměstnavatele, budoucnosti, z obavy o své zdraví atd., a to navíc v době, kdy je vlivem hormonálních změn psychicky nesmírně zranitelná. "
Neexistuje?? A co takhle, žena která dítě nechce, nemá mateřské instinkty, která miluje svou práci a netouží po ničem jiném než se jí věnovat celý svůj život.


A na závěr odkaz na fotky z jejich stránek. Jsou na něm potracené plody. V tomhle se zjevně vyžívají. http://www.prolife.cz/?a=53&t=1 Škoda, že tam nedali také fotky dětí, které si rodiče nechali proti svému přesvědčení, nebo přes neschopnost se o ně postarat. Děti neznající kartáček na zuby, pyžamo, mentálně zaostalé, nevzdělané, bez naděje na plnohodnotný život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 3. září 2013 v 14:40 | Reagovat

Já tohle hnutí fakt nenávidím. Nenávidím. Ti lidé o tom ví kuloví a nějací fáterníci a podobní a všichni chlapi nikdy nebudou řešit těhotenství, tak co se do toho ostatním serou! Když se církev cpe do sexuality, vždycky mě to naprosto šíleně vytočí.

2 nAensi nAensi | 3. září 2013 v 15:00 | Reagovat

Naprosto se s tvými názory ztotožňuji, ale upřímně řečeno by mě ty fotografie plodů od potratu asi odradily, kdyby mi s nimi někdo mával v tu chvíli před nosem.

3 Amia Amia | Web | 3. září 2013 v 15:15 | Reagovat

Ty zrůdnosti jsou opravdu zrůdné. Ale třeba u druhého (některá vyšetření jsou eugenická) bych neargumentovala bohem. Je to totiž mnohem jednodušší - aby se mohla usmrtit, jo? Je to naopak, v přírodě se postižené mládě sice narodí, ale protože nejí schopno přežít, zemře hned nebo velmi brzy. Pokud jsou lidská postižená mláďata udržována naživu, oslabujeme tak svůj genetický materiál
(Který nám byl bohem dán. Fakt myslí, že postižené dítě je ,,dokonalým obrazem božím"? :-D )

Zákon ZAKAZUJÍCÍ dával VÍCE svobody? 8-O

Poslední zrůdnost navozuje zajímavou filozofickou otázku.

Dobrý článek :-)

4 briannag briannag | Web | 3. září 2013 v 15:24 | Reagovat

Všem Vám moc děkuju. Jsem ráda, že se článek líbí a hlavně, že s ním souhlasíte :-)Já tohle hnutí strašně nesnáším, stejně jako Společenství čistých srdcí. Když tak chtějí žít, ať i žijí, ale ať se nepovažují cpát to nám ostatním!!!

5 pro-lifer pro-lifer | 17. února 2015 v 1:46 | Reagovat

Nevěřící lidé ve své pýše často předpokládají, že věřící člověk nepoužívá rozum, ale vůbec si nepřipouštějí, že to mohou být právě oni, kdo úplně ztratili schopnost logicky myslet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama