.

RC Recenze: Tarot jednoduše a prostě

12. září 2013 v 13:47 | Briannag |  RC Recenze

Naslouchejte promluvě karet

Kniha: Tarot jednoduše a prostě Tarot jednoduše a prostě
Autor: Anthony Louis
Díl: -
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Pragma
Počet stran: 224
Žánr: učebnice
Doporučený věk: neomezenéAnotace:

Kniha Tarot jednoduše a prostě představuje tarot jazykem, který je naprosto - jednoduchý a prostý -, bez jakýchkoli složitostí a křížových odkazů. Navíc se tento přístup ukázal být spolehlivým a lehce použitelným, ať již vykládáte sami sobě, nebo druhým. Jak začátečníci, kteří se teprve poprvé pokoušejí odkrýt tarotovou symboliku, tak i odborníci používající tuto knihu jako operativní příručku shledají knihu Tarot jednoduše a prostě určitě nepostradatelnou a obohacující.


Autor - Anthony Louis: Psychiatr s velkými klinickými zkušenostmi, který svá studia rozšířil o různé divinační systémy včetně tarotu. Je to uznávaný učitel přednášející o astrologii a divinaci.

Hodnocení obálky:Na obálce je karta blázna, která znamená začátek cesty a krok do neznáma. Líbí se mi ta symbolika. Hezké je i světlé pozadí s výrazným nadpisem laděným do modra. A velice pozitivně hodnotím i keltské uzly ve spodní části obálky. Uděluji 4/5.

Obsah:Kniha je členěna do několika kapitol. Začíná úvodem. V první kapitole nás čeká přehled o tarotu. Ve druhé se dozvíme, jak rozkládat a interpretovat karty. Ve třetí kapitole následuje shrnutí. V další kapitole se seznámíme s Velkou arkánou. O Malé arkáně neboli bodových kartách se dozvíme v páté kapitole. V šesté se naučíme něco o dvorních, královských neboli osobních kartách. A na závěr nás čekají dva dodatky. V dodatku A nás autor seznámí se souvislostmi mezi astrologií a tarotem a v dodatku B se dozvíme, co mají společné Numerologie a tarot.

Hodnocení:Kniha mě opravdu nadchla svou přehledností. Vezme jednotlivé karty a vysvětlí nám jejich význam. Stejně tak nám i popíše jak vykládat karty. Jednoduché, srozumitelné a přehledné.  • Jednoduché a přehledné zpracování


  • Měkké desky

Závěr: S knížkou jsem byla opravdu velice spokojená a mohu ji doporučit všem, kteří se rozhodli začít s tarotem. Informace, které v ní najdete, jsou přehledné a skutečně dostačující k tomu, abyste si mohli plnohodnotně vyložit karty a seznámit se, se svou budoucností a životní cestou nebo se třeba jen poradit před důležitým rozhodnutím.

75%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Pragma.

Zdroj obálky, anotace a informací o autorovi: nakladatelství Pragma
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama