.

RC Recenze: Jaký je život po životě

19. října 2013 v 15:37 | Briannag |  RC Recenze

Informace z druhého břehu

Kniha: Jaký je život po životě
Autor: Eben Alexander, M.D.
Díl: -
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 198
Žánr: populárně naučná
Doporučený věk: bez omezeníAnotace:

Důkaz, že život smrtí nekončí.
Tisíce lidí mají osobní zkušenost s prožitkem blízké smrti (PBS). Doktor Eben Alexander je jedním z nich, a právě díky svému lékařskému vzdělání této zkušenosti porozuměl a předkládá nám důkaz o tom, co se děje po smrti.
Všichni jsme součástí jednoho universa, a tak jako žijeme na tomto světě, naše existence pokračuje i v "životě po životě".

Autor - Eben Alexander, M.D.: Narodil se v prosinci roku 1953. Vystudoval University of North Carolina a další. Posléze pracoval jako neurochirurg. K napsání jeho knihy Jaký je život po životě ho inspiroval vlastní zážitek, kdy onemocněl vzácnou chorobou a na týden upadl do kómatu.

Hodnocení obálky:Obálku hodnotím jako průměrnou. Je převážně tmavě modrá, na středu je vystínovaná světle modrou a ozdobena motýlky, opět v odstínu modré. Nadpisy jsou zlaté a bílé. Vzhled obálky je nic moc, a protože ani neodpovídá ději knihy, uděluji jí 2/5.

Obsah: Doktor Alexander Eben, žije společně s rodinou svůj život a řeší běžné životní starosti. Najednou se mu ale prudce zhorší zdravotní stav a téměř polomrtvý je odvezen do nemocnice. V nemocnici se zjistí, že trpí vzácnou a nebezpečnou chorobou a on upadá na týden do kómatu. Po dobu co je v kómatu se ocitne "na druhém břehu" získává svého průvodce a nabývá nové vědomosti. A právě o informacích, které získal na druhém břehu a věcích, které si uvědomil je jeho kniha, Jaký je život po životě.

Hodnocení:Abych se přiznala, tak tentokrát se mi kniha dvakrát nezamlouvala. Obvykle mám knihy o minulých životech, mimotělních zážitcích apod. ráda, ale kniha Jaký je život po životě mi moc nesedla. Snad to bylo způsobeno, detailními popisy nemoci a léčení, což mi jako hypochondrovi nedělalo dobře a popisy nemocnice mne vyloženě děsily. A co se týče popisů autorových zážitků, ani ty mi příliš nevyhovovaly a rovnou přiznám, že v tomto směru dávám rozhodně přednost dr. Weissovi.

Závěr: Knížku bych doporučila zejména lékařům, kteří se zajímají o to, jaký a jestli je život po životě, protože právě lékaři by neměli mít problém knihu pochopit a snad si ji i užít. Běžným čtenářům bych knihu doporučila pouze v případě, že je téma reinkarnace, mimotělních zážitků a životů v "jiné dimenzi" skutečně zajímá a jsou ochotni kvůli informacím přetrpět i poměrně nezávažné čtení.

60 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fortuna Libri.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Fortuna Libri.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama