.

RC Recenze: Vzpomínky stínů

24. prosince 2013 v 12:45 | Briannag |  RC Recenze
Nejhorší stíny jsou ty zapomnětlivé…

Kniha: Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů
Autor: Kalayna Price
Díl: 3
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 384
Žánr: romantika, fantasy
Doporučený věk: 15+Anotace:
Coby stínová čarodějka řeší Alex případy vražd povoláváním mrtvých - schopností, za niž platí vysokou cenu, a po několika posledních případech je cena nezměrná. Její magie není ovšem to jediné, co jí činí ze života jeden velký zmatek. Ačkoliv se vždy přátelila s Deathem, Smrtí samotnou, jejich vztah se stal nedávno mnohem osobnějším a intimnějším. Jejímu bývalému parťákovi, agentu Falinu Andrewsovi vládne a přikazuje Zimní královna. A její nejlepší přítelkyně strávila příliš času ve Faerii a nyní čelí důsledkům.
Osobní život musí jít stranou, když v Nekrosu dojde k záhadné sebevraždě a Alex je najata, aby případ vyšetřila. Stín, který povolá, si ale na dny před brutálním koncem svého života nepamatuje, proto je případ ze zřejmé a veřejně spáchané sebevraždy překlasifikován na vraždu. Jaký druh magie ale dokáže ovládnout lidskou mysl? A proč si stín nepamatuje na svou vlastní smrt?Autorka - Kalayna Price: Narodila se roku 1982 v Jižní Karolíně a vystudovala obor studiové tvorby a malby. Už od raného dětství byla snílkem. Dnes se věnuje četbě tanci hula-hoop, malování a focení. Její tvorba je převážně rázu fantasy, ale objevuje se zde i romantika a napětí. Její knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků.

Hodnocení obálky:Obálka se mi líbí. Vyhovuje mi, že na obálce je stejná osoba jako v předchozích dílech a že odpovídá popisu hlavní hrdinky. Jsem spokojená i s šedými pozadími, které skvěle korespondují se slovem stíny v názvu. Jediné co mě mrzí je, že Alexino oblečení tmavě modrý top a tmavé kalhoty zanikají s pozadím. Takže uděluji 2/5.

Obsah:Stínová čarodějka, poloviční fae a splétačka rovin v jednom Alex Craftová se opět ocitla až po uši v problémech. Poté co se vrátila z Faerie její nejlepší přítelkyně Rianna, rozhodly se společně otevřít kancelář Mluvčí za mrtvé. Jenže s prvním případem přichází i problémy. V celém Nekrosu začínají umírat lidé. Policie jejich smrt označí za sebevraždy, ale Alex zjistí, že jsou to maskované vraždy a souvisí se záhrobím. Snaží se odhalit pachatele, ale tím ho na sebe upozorní a on ji nenávidí…

Hodnocení:Knížce trvalo poměrně dlouho, než mě zaujala, protože mi chyběli Falin a zejména Death a bez nich to nemělo ten "správný spád". V poslední třetině knihy, když se konečně do děje zamíchal Death se čtení rozjelo. Konečně se objevila romantika a ve vypjatých situacích už nešlo o peníze či prestiž, ale o lásku. Kniha pak končí strhujícím fanálem a já se velice těším na další díl.

  • Death

  • Nepříliš poutavý začátek knihy.

Závěr: Knížka se mi docela líbila. Sice mě mrzí, že tentokrát byl zamilovanému trojúhelníku věnován tak malý prostor, ale o to více se těším na další díl, protože jednou se to vyřešit musí…

65 %
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Baronet.

Zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Baronet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 annox annox | Web | 24. prosince 2013 v 21:43 | Reagovat

Wow, tohle sice nevypadá jako kniha pro mě (bohužel se nespecializuji na knihy s milostnými trojůhelníky :D) ale znám pár osob, kterým se to určitě bude hrozně líbit. Jinak skvělá recenze!

2 Briannag Briannag | Web | 24. prosince 2013 v 23:07 | Reagovat

Jsem ráda, že se recenze líbila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama