.

RC Recenze: Upíří deníky - Vzkříšení

18. června 2014 v 21:27 | Briannag |  RC Recenze
Mrtví se vracejí

Kniha: Upíří deníky - Vzkříšení
Autor: L. J. Smith
Díl: 14
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 384
Žánr: fantasy, romantika, dobrodružné
Doporučený věk: 15+Anotace:

Nejhrozivější z Prvorozených upírů Klaus byl přivolán z temnoty a začíná šířit zkázu v kampusu školy. Elena se společně s ostatními pouští do nerovného boje. Klaus se jí a Stefanovi chce mstít za to, že se ho pokusili již dříve zničit. Podaří se zlo porazit jednou provždy? Co když se najednou objeví Stefanova první láska Katherine?

Autorka - L. J. Smith: Lisa Jane Smithová se narodila 4. září. Rok je téměř nemožné určit, protože autorka je velmi citlivá na svůj věk. Je svobodná, bezdětná a než se začala věnovat psaní, živila se jako učitelka. Její knižní prvotina Upíří deníky se stala světovým bestsellerem a dočkala se i televizního zpracování.

Hodnocení obálky:Na obálce je Meredith a asi Katherine (pomalu už se v tom pomalu přestávám orientovat). Tentokrát s výběrem obličejů souhlasím, obě dvě dívky měly v knize prostor a přijde mi správné to zdůraznit i na obálce. Uděluji 2/5.

Obsah:Po masakru z minulého dílu se naše oblíbená partička vydává dorazit zbývající upíry, ale jejich vůdce Ethan jim unikne a tato chyba má katastrofální následky. Ethanovi se podaří vzkřísit prvorozeného upíra Klause a ten má s Elenou a spol. nevyřízené účty a není jediný z mrtvých vstalý, kdo touží po pomstě…

Hodnocení: Tentokrát bylo poměrně obtížné knihu dočíst. Poslední dobou už nějak nemám pro Elenu a její přítele pochopení a po tomto díle si dám s upířími deníky nějakou dobu pauzu. Kvalitou obsahu a mírou zábavy je tento díl na stejné úrovni jako předchozí, takže chyba rozhodně není v knize, ale asi to bude tím, že já už jsem z Upířích deníků prostě vyrostla…

Závěr: V knize se nacházela přibližně stejná dávka akce a romantiky, jako jsme zvyklí z předchozích dílů, takže fanoušci a věrní čtenáři by měli být spokojení. Osobně bych ale preferovala, aby byl díl rozdělen do dvou částí, jako jsme zvyklí ze začátku série. Přijde mi to poněkud praktičtější.

50%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.Zdroj obálky a anotace: nakladatelství Fragment
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 19. června 2014 v 13:26 | Reagovat

Ahoj .. Upíří deníky čtu taky ... ale sem jsem ještě nedošla ;)
Jsem teprve asi u 5 dílu :DD
Koukávala jsme spíš na seriál a hodlám o prázdninách pokračovat ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama