.

Oh My Wishlist #17 - Hra o trůny -

26. července 2014 v 12:00 | Briannag |  On my wishlist
Kniha: Střet králů - Píseň ledu a ohně - část první
Autor: George R. R. Martin
Díl: 2/1
Vydáno: 2002
Nakladatelství: Talpress
Počet stran: 492
Žánr: epický fantasy epos
Doporučený věk: 12+

Anotace:
Píseň ledu a ohně, kniha druhá (první část). Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži - král Robert Baratheon a lord Eddard Stark - kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy - kometa barvy krve a plamene - o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože - když se střetnou králové - chvěje se celá říše.

(zdroj obrázku a anotace: Arara)

Proč si jí chci pořídit:
Knížka Střet králů - Píseň ledu a ohně - část první je další díl z řady fenomenálních knih z pera známého spisovatele G. R. R. Martina. Jsem pevně přesvědčená, že i tento díl se mi bude líbit, stejně jako předchozí a nemůžu se dočkat až si i Střet králů - Píseň ledu a ohně - část první bude hovět u mě v knihovně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lily eN Lily eN | Web | 29. července 2014 v 14:42 | Reagovat

Já jsem přemýšlela, že si ty knížky přečtu, ale bojím se, aby nebyly zdlouhavé. Takže jsem se k tomu zatím ještě nějak neodhodlala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama