.

RC Recenze: Angličtina pro samouky

18. července 2014 v 11:04 | Briannag |  RC Recenze
Angličtina pro samouky i středně pokročilé

Kniha: Angličtina pro samouky
Autor: I. Dostálová, J. Branam, Š. Zelenková
Díl: -
Vydáno: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 376
Žánr: učebnice
Doporučený věk: bez omezeníAnotace:

Moderní učebnice, díky níž si nejprve osvojíte praktickou slovní zásobu a základy. Angličtiny a pak snadno proniknete i do složitější anglické gramatiky.
Učebnice s jedno
duchou strukturou a CD ve formátu MP3,určená především samoukům, vás spolehlivě dovede od začátečníků až na úroveň pokročilých uživatelů angličtiny.

Autor - Iva Dostálová: Napsala velké množství knih na téma výuky angličtiny.

Hodnocení obálky: Obálka je laděná do barev anglické vlajky, červené, bílé, modré, jak už to tak u učebnic angličtiny bývá. Obálka je navíc doplněna čtyřmi poměrně velkými fotkami, které pochází z anglicky mluvících zemí. Například Británie a Austrálie. Uděluji 4/5.

Obsah: Celá knížka je rozdělena do dvou částí začátečníků a pokročilých. Každá z částí má celkem 15 lekcí. Jednotlivé lekce jsou rozděleny do několika částí. Krátký článek, slovní zásoba potřebná k jeho pochopení, užitečné fráze článku, gramatika, další článeček, další slovíčka a pak několik cvičení na procvičení získaných vědomostí. Na konci každé lekce následuje i klíč, aby si každý mohl být jistý, zda daná cvičení vyplnil správně.

Hodnocení: Líbí se mi pěkné zpracování učebnice a říkám si jaká je škoda, že podobně uspořádané materiály jsme neměli ve škole. To by moje současná angličtina vypadala úplně jinak. Jenom mě mrzí ty měkké desky, jsem zvyklá si materiály nosit sebou a učit se při příležitostných volných chvílích a na to učebnice s měkkými deskami ošklivě doplácí.

  • Líbí se mi, jak je knížka propojená s přiloženým cédéčkem, aby se procvičila i výslovnost.

  • Přijde mi, že v jednotlivých lekcích je zbytečně moc slovíček.

Závěr: Knížka je moc pěkně udělaná a nemůžu se dočkat, až se pustím do učení. Myslím si, že z jejích stránek to půjde, jedná báseň. Akorát mě trošku mrzí, že na CD nejsou přiložené nějaké hry na procvičení angličtiny. Bylo by to milé a zábavné.

70%
Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.Zdroj obrázků a anotace: nakladatelství Fragment.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 admin admin | Web | 17. listopadu 2015 v 13:14 | Reagovat

Tato kniha je jedním z nejlepších materiálů pro samouky. Pokud hledáte další možností samovzdělávání angličtiny najdete je na našem webu plném testů a vysvětlené gramatiky - www.jazykolog.cz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama