.

RC Recenze: Písemná a elektronická komunikace

28. prosince 2014 v 12:25 | Briannag |  RC Recenze
Mějte své dokumenty v pořádku

Kniha: Písemná a elektronická komunikace pro studenty SŠ a širokou veřejnost Písemná a elektronická komunikace
Autor: R. Drábová, J. Levová, T. Filinová
Díl: -
Vydáno: 2014
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 124
Žánr: odborný
Doporučený věk: neomezeně
Anotace:
Jak napsat obchodní dopis, životopis nebo plnou moc?
Jaké oslovení užít v e-mailu?
Jak správně zpracovat elektronický dokument?

Publikace Písemná a elektronická komunikace je určena studentům středních škol, ale i široké veřejnosti. Díky ní si poradíte s nejčastěji užívanými druhy obchodních písemností a s dokumenty, se kterými se běžně setkáváte. Zvládnete jejich elektronické zpracování, grafickou úpravu, pravopis i výběr vhodných slov.


Hodnocení obálky:Obálka se mi líbí. Je laděná ve veselých kontrastních barvách oranžové a mátové. Kladně hodnotím, že je z ní na první pohled jasně patrné o čem bude učebnice pojednávat, jednak díky nepřehlédnutelnému nadpisu a druhak kvůli obrázku rukou píšící na klávesnici. Uděluji 2/5.

Obsah:Učebnice nás vzdělává v oblasti obchodní komunikace. Naučíme se "náležitosti obchodních písemností, elektronické zpracování dokumentů a stylistická a pravopisná pravidla." Veškeré dokumenty, které kniha obsahuje, jsou upravené podle ČSN 01 6910 a na webu nakladatelství Fragment jsou umístěné vzory písemností ke stažení.

Hodnocení:Knížka je velmi dobře a přehledně udělána. Oceňuji, že v nakladatelství Fragment tato publikace vyšla, protože ačkoliv mám za sebou Obchodní akademii a takovéto písemnosti bych měla mít v malíčku, není tomu tak a jsem ráda, že si díky této učebnici mohu osvěžit znalosti.

Závěr: Knížku doporučuji všem, kteří jsou čas od času nuceni něco oficiálně vyřizovat e-mailem, což je v dnešní době podle mého názoru cca 80% populace. Ti všichni jistě ocení tuto praktickou učebnici, ve které najdou spoustu návodů a předloh, jak jednotlivé dokumenty psát, aby měly veškeré potřebné náležitosti.


60 %

Za poskytnutí výtisku k recenzi, děkuji nakladatelství Fragment.


Zdroj obrázku, anotace a informací o autorce: nakladatelství Fragment..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama