.

On my wishlist

Oh My Wishlist #18 - Hvězdy nám nepřály

27. července 2014 v 18:07 | Briannag
Kniha: Hvězdy nám nepřály
Autor: John Green
Díl: -
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 240
Žánr: společenský román
Doporučený věk: 12+

Anotace:
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

(zdroj obrázku a anotace: Arara)

Proč si jí chci pořídit:
Knížka Hvězdy nám nepřály je originální a skvěle sarkasticky napsaný román o tom, že "svět není továrna na splněná přání". Knížku už jsem četla ale pořád se k ní ráda vracím (možná na to bude mít i vliv to, že je to jedna z mála knížek, které mám v mobilu.) Každopádně platí, že odvaha se kterou se Hazel rve s životem, mi zvedne náladu při každém čtení.

Knihu Hvězdy nám nepřály si můžete zakoupit ZDE.


Oh My Wishlist #17 - Hra o trůny -

26. července 2014 v 12:00 | Briannag
Kniha: Střet králů - Píseň ledu a ohně - část první
Autor: George R. R. Martin
Díl: 2/1
Vydáno: 2002
Nakladatelství: Talpress
Počet stran: 492
Žánr: epický fantasy epos
Doporučený věk: 12+

Anotace:
Píseň ledu a ohně, kniha druhá (první část). Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži - král Robert Baratheon a lord Eddard Stark - kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy - kometa barvy krve a plamene - o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože - když se střetnou králové - chvěje se celá říše.

(zdroj obrázku a anotace: Arara)

Proč si jí chci pořídit:
Knížka Střet králů - Píseň ledu a ohně - část první je další díl z řady fenomenálních knih z pera známého spisovatele G. R. R. Martina. Jsem pevně přesvědčená, že i tento díl se mi bude líbit, stejně jako předchozí a nemůžu se dočkat až si i Střet králů - Píseň ledu a ohně - část první bude hovět u mě v knihovně.Oh My Wishlist #16 - Hra o trůny - Píseň ledu a ohně - část druhá

29. června 2014 v 16:57 | Briannag
Kniha: Hra o trůny - Píseň ledu a ohně - část druhá

Autor: George R. R. Martin
Díl: 1
Vydáno: 2002
Nakladatelství: Talpress
Počet stran:
Žánr: epický fantasy epos
Doporučený věk: 12+

Anotace:
Píseň ledu a ohně, kniha první (druhá část). Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít.

(zdroj obrázku a anotace: Arara)

Proč si jí chci pořídit:
Předchozí část se mi líbila a seriál je čím dál tím více populární. Není nad čím váhat, tuhle knížku prostě mít musím. Díky knížkám lépe chápu svouvislosti seriálu a celý příběh si daleko více užiju. Hra o trůny - Píseň ledu a ohně - část druhá, patří mezi ty knihy, které by neměly chybě v žádné knihovně.On my wishlist #15 - Rezistence

25. června 2014 v 10:21 | Briannag
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.
***

Oh My Wishlist #14 - Hra o trůny - Píseň ledu a ohně - část první

13. dubna 2014 v 19:54 | Briannag
Kniha: Hra o trůny - Píseň ledu a ohně - část první
Autor: George R. R. Martinsky
Díl: 1
Vydáno: 2002
Nakladatelství: Talpress
Počet stran: 380
Žánr: epický fantasy epos
Doporučený věk: 12+

Anotace:
Píseň ledu a ohně, kniha první (první část).Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít.

(zdroj obrázku a anotace: Arara)

Proč si jí chci pořídit: Málo kdo neslyšel o G. R. R. Martinu a jeho věhlasném díle Hra o trůny. Já zatím znám jen seriál, který se mi opravdu líbí. Předpokládám však, že o prázdninách budu mít více času a konečně si budu moc rozšířit svůj literární přehled i o první díl tohoto fantasy eposu - Hra o trůny - Píseň ledu a ohně - část první jsem přesvědčená, že kniha se mi bude líbit minimálně tolik jako seriál. Odhadla bych, že jí dokonce budu ještě nadšenější, protože knihy bývají vždy podrobnější a dávají ještě větší smysl než televizní zpracování.Oh My Wishlist #13 - Volání kukačky

31. března 2014 v 21:28 | Briannag
Kniha: Volání Kukačky
Autor: Robert Galbraith
Díl: -
Vydáno: 2014
Nakladatelství: Plus
Počet stran: 480
Žánr: detektivka
Doporučený věk: 15+

Anotace:
Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna - od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.

(zdroj obrázku a anotace: Arara)

Proč si jí chci pořídit: Asi každý ví, že jméno Robert Galbraith je pseudonymem (jedné z) nejslavnějších spisovatelek současnosti, stvořitelky Haryho Poterra, J. K. Rowling. Jsem přesvědčená, že tohle je jakko doporučení i důvod, proč si chci knihu pořídit, naprosto dostačující. Rowlingová vydala novou knihu a kažý věrný fanoušek by měl pro Volání Kukačky upalovat do knihkupectví. Prý se jedná o povedené dílo se strukturou děje připomínající námi milované Harryho Pottera.

Knihu Volání Kukačky si můžete zakoupit ZDE.


Oh My Wishlist #12 - Pábitelé

31. března 2014 v 18:20 | Briannag
Kniha: Pábitelé
Autor: Bohumil Hrabal
Díl: -
Vydáno: 2007
Nakladatelství: Mladá Fronta
Počet stran: 256
Žánr: Česká klasika
Doporučený věk: bez omezení

Anotace:
Povídky o lidech, pro něž autor razil název pábitelé, kteří o sobě a svém euforicky bájivém postoji ke skutečnosti nechávají vědět zejména tím, co a jak vyprávějí. Kniha, jejíž poetika staví na rozhovoru, zvláště na hospodské rozprávce. Prostí lidé, na první pohled nijak zajímaví, vyprávějí své zážitky, přehánějí, improvizují, baví se vymýšlením a vzpomínáním, prostě "pábí". Hovorovým jazykem se spoustou slangových výrazů zachycuje autor život z často "odvrácené strany". Svěžím a objevným vyprávěním dokáže Hrabal přenést vzrušení z nevyčerpatelnosti a krásy života i na čtenáře. román.
(zdroj obrázku a anotace: nakladatelství Mladá Fronta)

Proč si jí chci pořídit: Letos má sté výročí slavný český autor Bohumil Hrabal a ak jsem se tak nějak dostala k jeho knize Pábitelé. Obvykle se povinné četbě vyhýbám, ale tentokrát jsem sice opšt neměla na vybranou, ale výjimečně toho nelituji. Knížka mě překvapila svým humorem i realistickým a přesto zajímavým pojetím dané doby. Pábitelé se mi líbli a byla bych je ráda měl ve své knihovně, protože dobrá klasika se neztratí.

Knihu Pábitelé si můžete zakoupit ZDE.

Oh My Wishlist #11 - Překroč svůj stín

20. února 2014 v 23:37 | Briannag

Kniha: Překřoč svůj stín
Autor: Katie McGarryová
Díl: -
Vydáno: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 376
Žánr: romantika, akční
Doporučený věk: 15+

Anotace:
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, svět se jí obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit.
Noah jí totiž rozumí.
A pomůže jí najít odpovědi.
Přitom by neměli mít vůbec nic společného.
A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožn�

Oh My Wishlist #10 - Fenomén

8. února 2014 v 12:00 | Briannag

Kniha: Jsem roztříštěná
Autor: Tahere Mafi
Díl: 1
Vydáno: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 288
Žánr: antiutopie
Doporučený věk: 15+

Anotace:
Jsem prokletá. MÁM DAR. Jsem zrůda. JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK. Můj dotek je smrtící. MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU. Jsem jejich zbraň. BUDU SE BRÁNIT! Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná… Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
(zdroj obrázku a anotace: nakladatelství CooBoo)

Proč si jí chci pořídit:

Knihu Fenomén si můžete zakoupit ZDE.


Oh My Wishlist #11 - Tajemství polibku

21. září 2013 v 16:35 | Briannag
Kniha: Tajemství polibku Tajemství polibku
Autor: Anna Randol
Díl: -
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 368
Žánr: romantika
Doporučený věk: od 15 let


Anotace:
Debut Tajemství polibku rázem vynesl Annu Randol mezi autory bestsellerů. Máme tu před sebou historickou romanci, zasazenou do prostředí osmanské říše - smyslný a dobrodružný příběh nezávislé dámy, jednoznačně odhodlané žít si svůj život po svém, a pohledného vojáka, odhodlaného porušit všechna pravidla a postavit se proti všemu, čemu věří, jen kvůli lásce, o jaké se mu nikdy ani nesnilo. Tento napínavý, exotický a originální příběh hýří barvami, vynalézavostí a vtipem!

Proč si jí chci pořídit: S autorkou Annou Randol jsem se poprvé setkala, když jsem četla její knihu Panenské hříchy a kniha mě velice nadchla. V recenzi jsem mimo jiné napsala, že autorku budu sledovat a těšit se na její další knížky. A nelhala jsem. Jakmile jsem se dozvěděla, že jí vychází další kniha - Tajemství polibku, neváhala jsem ani okamžik a věděla jsem, že knížku musím mít. Originální příběh, plný vtipu s nezávislou hlavní hrdinkou slibuje perfektní čtení a já se opravdu nemohu dočkat konce listopadu, kdy kniha vyjde.

Knihu Tajemství polibku si můžete zakoupit ZDE.


Oh My Wishlist #10 - Můj nový vlastní deník malého

14. září 2013 v 19:23 | Briannag
Kniha: Můj nový vlastní deník malého poseroutky
Autor: Jeff Kinney
Díl: -
Vydáno: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 192
Žánr: humor
Doporučený věk: bez omezení


Anotace:
Všichni Gregovi fanoušci pozor! Každý teď může psát jako malý poseroutka!
Nenechte si ujít tenhle NOVÝ a vylepšený Můj vlastní deník malého poseroutky. Je založený na slavných zápiscích Grega Heffleyho vám umožní vyjádřit se svým vlastním způsobem!
Co nejlepšího se vám kdy zdálo? Jaké nejhnusnější jídlo jste jedli? Nejtajnější tajemství, co jste zaslechli? Do jakého nejnemožnějšího průšvihu jste se kdy dostali, aniž by to byla vaše vina? Odpovědi na všechny tyhle otázky a na spoustu dalších můžete zaznamenat do téhle knížky. Navíc je polovina stránek prázdná, abyste měli dostatek prostoru pro svůj vlastní příběh!
A k tomu jako bonus ještě větší barevná příloha obsahující komiksy od těch nejlepších současných autorů (tj. Grega a jeho kámoše Rowleyho, pochopitelně...)!

Proč si jí chci pořídit: Čtení o poseroutkovi mě vždycky velice lákalo a tenhle deníček do které si mohu psát své vlastní vtipné příhody bych moc ráda měla. Kdysi už podobný poseroutkovský deník vyšel, ale co jsem se tak zběžně koukla, tak v současné podobě Můj nový vlastní deník malého poseroutky vypadá o dost lépe. Takže pokud by jste si rádi zapsali některé své zážitky, které nechcete zapomenout, ale nechcete si vést klasický deník, zkuste Můj nový vlastní deník malého poseroutky mohlo by to být ideální řešení.
Oh My Wishlist #9 - Drakie 2: Útěk

31. srpna 2013 v 16:24 | Briannag
Kniha: Drakie 2: Útěk
Autor: Sophie Jordanová
Díl: 2
Vydáno: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 288
Žánr: YA, romantika, fantasy
Doporučený věk: bez omezení

Anotace:
Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát?

Proč si jí chci pořídit: Druhý díl Jacindina příběhu (Drakie 2: Útěk) jsem s napětím vyhlížela a i když vyšel už téměř před půl rokem, bohužel se mi zatím nedostal do rukou, což mě velmi mrzí, protože, jak to vyplývá z anotace, bude opravdu co číst. V předchozím díle udělala Jacinda něco neuvěřitelného a podle mě i velmi sobeckého, prozradila tajemství svého drakijského kmene. Aby zachránila život jediného člověka Willa - vydala na pospas lovcům všechny vymírající drakije. Je jasné, že, mírně řečeno, v kmeni teď rozhodně nebude příliš populární a přesto se vrátí. Mě to přijde jako dost zajímavý děj, protože, podle mě si to zaslouží. Dokud neodhalila lovcům, že se Drakijové umí převtělovat, fandila jsem jí, ale potom, co je kvůli jedinému "člověku" Jacinda všechny zradila o moje sympatie přišla, přesto a možná právě proto si o jejím dalším osudu ráda počtu.


Knihu Drakie 2: Útěk si můžete zakoupit ZDE.


Oh My Wishlist #8 - Čarodějka z Turlinghamu

27. srpna 2013 v 15:36 | Briannag
Kniha: Čarodějka z Turlinghamu
Autor: Ellie Boswellová
Díl: 1
Vydáno: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 204
Žánr: romantika, akční
Doporučený věk: 15+

Anotace:
Být dcerou ředitelky na Turlinghamské akademii není snadné. Sophie nespí ve škole, proto přijde o spoustu půlnočních večírků a nočních klepů. A když se objeví Katy, nová studentka, vypadá to, jako by snad očarovala všechny Sophiiny kamarádky! Katy sice není čarodějka, ale v Turlinghamu nějaká je. Katy pochází z rodiny lovců čarodějnic, jejichž prací je zastavit zlou magii. A Sophie se rozhodne jí pomoct - udělá cokoli, jen aby byla Katy pryč a její život se vrátil k normálu. Ale potom, co zjistí, už její život nikdy normální nebude!
(zdroj obrázku a anotace: nakladatelství CooBoo)

Proč si jí chci pořídit: Čarodějka z Turlinghamu mi přijde dost zajímavá, navíc vždy,m když začnu číst anotaci nemůžu si nezvpomenout na Harryho Pottera nejlepší knihu všech dob a ráda bych zjistila kromě školy čar a kozel mají knihy něco společného.


Knihu Čarodějka z Turlinghamu si můžete zakoupit ZDE.


Oh My Wishlist #7 - Legenda

3. července 2013 v 15:55 | Briannag

Kniha: Legenda Legenda
Autor: Marie Lu
Díl: 1
Vydáno: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 280
Žánr: romantika, akční
Doporučený věk: 15+

Anotace:
Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.
(zdroj obrázku a anotace: nakladatelství CooBoo)

Proč si jí chci pořídit: Legendu už jsem četla a opravdu moc se mi líbila. Je to napínavý a citlivý příběh plný akce a romantiky. Moc ráda bych jí jednou měla ve své knihovně a doufám,že se mi to čase vyplní. :-)
Knihu Legenda si můžete zakoupit ZDE.


Oh My Wishlist #6 - Ahoj z nebe

24. listopadu 2012 v 21:33 | Briannag
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší knihy i knihy, které ještě nevyšly.
***

Oh My Wishlist #5 - Drakie

3. listopadu 2012 v 20:09 | Briannag
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší knihy i knihy, které ještě nevyšly.
***

On My Wishlist #4 - Rezistence

20. října 2012 v 19:10 | Briannag
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší knihy i knihy, které ještě nevyšly.
***

Oh my wishlist #3 - Banka těl - Mladší

6. října 2012 v 11:35 | Briannag
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší knihy i knihy, které ještě nevyšly.
***

On my wishlist #2 - Padesát odstínů šedi

8. září 2012 v 9:29 | Briannag
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší knihy i knihy, které ještě nevyšly.
***

On My Wishlist #1 - Divergence

4. září 2012 v 20:43 | Briannag
Meme z dílny Book Chick City.
Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy, které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.
***

Meme On My Wishlist

4. září 2012 v 19:41 | BriannagMeme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.
 
 

Reklama